Úvod > Spravodajstvo > Šport > Robert Huth skončil s kariérou futbalistu, hrával za Chelsea a získal aj bronz z majstrovstiev sveta

Robert Huth skončil s kariérou futbalistu, hrával za Chelsea a získal aj bronz z majstrovstiev sveta

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 12. januára (WebNoviny.sk) - Nemecký futbalista Robert Huth sa vo veku 34 rokov rozhodol ukončiť kariéru. Bývalý nemecký reprezentant si od leta 2018, kedy mu vypršala zmluva v anglickom Leicestri City, nedokázal nájsť nového zamestnávateľa, a tak oznámil koniec s kariérou profesionálneho futbalistu.

Rodák z Berlína ju odštartoval v miestnom 1. FC Union, nastupoval však predovšetkým za britské tímy - FC Chelsea, FC Middlesbrough, Stoke City a Leicester City. S londýnskymi "The Blues" získal dva majstrovské tituly a rovnako bol aj pri historickom majstrovskom ťažení "líšok" z Leicestru v sezóne 2015/2016.

V drese nemeckej reprezentácie odohral 19 duelov, pričom nechýbal ani pri zisku bronzových medailí na domácich MS v roku 2006. Informácie priniesol web kicker.de.Viac k témam: koniec kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk - Robert Huth skončil s kariérou futbalistu, hrával za Chelsea a získal aj bronz z majstrovstiev sveta © SITA Všetky práva vyhradené.